Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

EMEL AKIN MESLEK YÜKSEKOKULU

Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Öncelikle Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu ailesine hoş geldiniz demek isterim. Güçlü akademik kadrosu, atölye ve laboratuvar altyapısı ile tekstil teknikerliği eğitiminde oldukça başarılı olan Emel Akın Meslek Yüksekokulu’nun öğrencisi olma ayrıcalığına erişmiş olmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Hedeflerinize ulaşmada Yüksekokulumuz da alacağınız eğitim meslek hayatınızın şekillenmesinde belirleyici olmasını, ufkunuzu genişletmesini ve sizin için iyi bir yol gösterici olmasını temenni ederim.  

Emel Akın Meslek Yüksekokulu uzman eğitim kadrosu ve güncel ekipmanlarla desteklenmiş, uygulamalı eğitim sistemi ile iletişimi güçlü, çok disiplinli çalışabilme, çözüm üretebilme ve işbirliği yetenekleri güçlü nitelikli teknikerler yetiştirmektedir. Güncel gelişmeler ve sanayicilerimizden gelen talepler doğrultusunda eğitim programı sürekli yenilenen okulumuzda Tekstil Teknolojisi,  Giyim Üretim Teknolojisi ve Moda Tasarım ön lisans programları bulunmaktadır. Uygulamalı eğitim konusunda oldukça başarılı olan okulumuzda, sanayi ile olan işbirliği çalışmalarımız ile öğrencilerimiz henüz okurken iş tecrübesi edinmeleri ve mezun olmadan işe girebilmeleri için fırsatlar sunma gayretini göstermektedir.

Yüksekokulumuz akademik ve idari personeli olarak siz değerli öğrencilerimizin geleceği ile ilgili amaç ve hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Bu sorumluluk bilinci ile sizleri mesleki ve sosyal yönden gelişiminizi ve dolayısıyla ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak en büyük görevimizdir.

Sevgi ve başarı dileklerimle,

Prof. Dr. Sevda Altaş

Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü