Çerez Örnek
canlı destek

EÜ Etnografya Müzesi’nde “Geleneksel Türk Sanatları Sergisi”

Ege Üniversitesi (EÜ) 9. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri kapsamında EÜ Etnografya Müzesi’nde “Geleneksel Türk Sanatları Sergisi” açıldı. Serginin açılışına EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı ile öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Etnografya Müzemizde açılışını yaptığımız bu sergide 18 ayrı sanatçının eserleri yer alıyor. Orta Asya’da yapılan arkeolojik kazılarda Türk ve dünya tarihini yerinden oynatacak milattan önceki devirlerden itibaren bugünlere kalan yeni buluntular ortaya çıkıyor. Dolayısıyla binlerce yıllık Türk tarihinden günümüze kadar gelmiş olan sanatımızın somut objeleri, sanatçılarımızın elinden çıkmış haliyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Mehmet Ersan, sergiyi gezerek sanatçılardan eserleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra ise Prof. Dr. Ersan, sanatçılara teşekkür belgelerini takdim etti.

Emel Akın Meslek Yüksekokulu Arş. Gör. Esra Yarar'ın çalışmalarıyla katıldığı sergi sonunda Prof Dr. Mehmet Ersan dan teşekkür belgesini alarak çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunmuştur.  


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ